263

hlasov

Kinočák
číslo projektu: 751

Hrdina: Peter Vlkovič

Prečo je hrdinom: Už od roku 2011 keď sa stal študentom na vysokej škole odbor réžia dokumentárneho filmu, snažil sa podať inak kultúru a preto začal organizovať festival krátkeho filmu s názvom Filmová noc na hrade, vo Veľkom Šariši na hrade Šariš. Je to jedinečná akcia, ktorá nemá obdobu v strednej Európe. Je zameraný festival na krátky film a je usporadúvaný na hradnom kopci.Popri organizovaní festivalu, organizoval Jeden svet v Banskej Bystrici, pomáhal pri organizácii Rusínskeho dňa v Giraltovciach, Folkové Vianoce v Brezne, Workshop pre filmárov vo Veľkom Šariši, oprava 35 mm premietačky v kine vo Veľkom Šariši. Popri natáčaní vlastných krátkych dokumentov pomáha aj začínajúcim filmárom pri ich tvorbe.

Organizácia: Nový film

Okres: Prešov

Web: http://www.novyfilm.sk

KINOčák bude premietacie auto, ktoré bude prezentovať krátke filmy mladých tvorcov aj za ich účasti. Privedieme menšinovú kultúru aj do oblastí, kde takýto druh podujatı́ nie je zvykom. Po každom premietaní bude diskusia s tvorcami alebo k téme s odborníkmi. Výber toho najlepšieho z krátkeho filmu z festivalu krátkeho filmu Filmová noc na hrade - FNNH ( hrad Šariš )

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia