Olympionik Matej Tóth a prvý tréner Petra Sagana ukazujú, ako sa udržať vo forme aj doma

Domáce cvičenie môže byť jedným z nových návykov, ktoré sme si osvojili počas karantény a nemali by sme v ňom poľavovať. Počas posledných týždňov sme v rámci výzvy Nevyberám si predstavili sériu cvikov, do ktorých sa môže zapojiť celá rodina a udržať sa tak vo forme z pohodlia domova.

Matej Tóth vás spolu so svojou dcérou Emkou prevedie jednoduchým tréningovým programom, ktorý zostavil v spolupráci s odborníkmi zo svojej športovej akadémie. Vo videách ukáže, ako cviky správne vykonávať, na čo sa zamerať a na čo si, naopak, dávať pozor. Postupne tak môžete zlepšiť nielen svoju kondičku, ale posilniť tiež vybrané svalové partie a pomôcť svojmu celkovému zdraviu.

Do výzvy sa so svojimi tipmi zapojil aj cyklistický tréner Peter Zánický z Detskej tour Petra Sagana. Peter je známy najmä ako objaviteľ a prvý tréner Petra Sagana. V posledných rokoch sa venuje najmä tréningu detí a vo svojich videách ukáže, že aj cyklistika sa dá trénovať z izby či záhradky – stačí mať stacionárny bicykel alebo trenažér.

Vývojová kineziológia s Matejom Tóthom a dcérou Emkou – prvá časť

V prvom videu sa Matej venuje vývojovej kineziológii, ktorú sám cvičí už niekoľko rokov a pomáha mu v efektivite pohybu. Jej základ tvorí bráničné dýchanie, vďaka ktorému bude váš pohyb jednoduchší a efektívnejší.

Vývojová kineziológia s Matejom Tóthom a dcérou Emkou – druhá časť

Vývojovej kineziológii sa Matej venuje aj v druhom videu. Tentokrát však už pôjde o náročnejšie cvičenia, v ktorých je potrebné zapojiť aj trošku sily.

Mentálny tréning s Andreou Antalovou, Matejom Tóthom a Emkou

V treťom videu si Matej pozval na pomoc psychologičku Andreu Antalovú. Rovnako dôležitá ako fyzická je totiž aj mentálna príprava. Pozrite si video a zistite, aké benefity má pohyb na mozog a psychiku.

Spevnenie a posilnenie trupu s Matejom Tóthom a Emkou

Nedostatok pohybu a dlhé hodiny strávené sedením sa môžu rýchlo podpísať na našom zdraví. Vďaka cvikom, ktoré vám Matej predstaví vo videu, sa vám spevní nielen chrbtica a trup, ale aj celé svalstvo a pomôžete tak svojmu zdraviu.

Vývojová kineziológia s Denisom Freudenfeldom, Matejom Tóthom a Emkou

V ďalšom videu sa s vami o svoje skúseností podelí aj Matejov fyzioterapeut Denis Freudenfeld. Prezradí vám, prečo je dôležité cvičiť pravidelne a spolu s Matejom a Emkou vás svojimi cvikmi nakopnú poriadnou dávkou energie.

Fitness tréning s využitím vývojovej kineziológie s Matejom Tóthom a Emkou

Cvičenie vo fitness centre sa dá ľahko nahradiť aj rýchlejším a dynamickejším fitness cvičením z pohodlia domova. Ako na to vám ukáže Matej spoločne so svojou dcérou Emkou.

Kardio tréning s využitím vývojovej kineziológie s Matejom Tóthom a Emkou

Kardio tréning, známy aj ako aeróbne cvičenie, je výborným spôsobom, ako spáliť prebytočný tuk. No nielen to. Vďaka tomuto cvičeniu posilňujete aj ten najdôležitejší ľudský sval – srdce. Pozrite sa, ako na to v poslednom videu s Matejom a Emkou.

Cvičenie na cyklotrenažéri s Petrom Zánickým z Detskej tour Petra Sagana

Máte doma malého cyklistu, ktorému chýba v týchto dňoch pohyb? Efektívny tréning si viete dopriať aj z pohodlia svojho domova. Tréner Peter Zánický vám vo svojich videách ukáže, ako sa pripraviť na ďalšie úspechy s využitím stacionárneho bicykla alebo trenažéra.

Svoj čas, ktorý trávite doma, však nemusíte venovať iba pohybu a športu. V rámci výzvy Nevyberám si sme sa venovali aj iným oblastiam. Pozrite si aj ďalšie videá s našimi odborníkmi a osvojte si základy ľudových tancov, vytvorte si doma vlastný projektor, spríjemnite si deň jazzom s Petrom Lipom a zistite, ako vycvičiť vášho domáceho miláčika.

Pokračujte v čítaní