Naučte sa nové veci priamo z pohodlia domova

Chceli by ste sa naučiť programovať, hrať na gitare, základy marketingu alebo fínsky jazyk? Vďaka online kurzom máte neobmedzené možnosti na dosah. Nemusíte nikam chodiť, všetko sa naučíte z pohodlia domova, stačí vám len pripojenie na internet a počítač. Online dnes nájdete množstvo zaujímavých kurzov.

Programovanie

Ak vás vždy fascinovala tvorba webových stránok, ponúkame hneď niekoľko kurzov, ktoré vás dostanú do tajov programovania. Napríklad na Udemy nájdete kurz webdizajnu a programovania v 7 lekciách v 94 % zľave. Ak chcete podporiť slovenských tvorcov, kurzy programovania nájdete aj na Learn2Code. Veľmi populárna je aj tvorba webov vo Wordpresse, to sa môžete naučiť zadarmo tu.

Marketing

Vďaka týmto kurzom sa môžete rýchlo naučiť, ako písať texty, ktoré strhnú čitateľa a ktoré Google ľahko nájde. Alebo zistiť, ako tvoriť obsah, aby ste sa stali blogerom. Zaujímavé kurzy aj na túto tému nájdete na Seduo.cz, mnohé sú zdarma. Taktiež odporúčame Digitálnu garáž z dielne Google, kde sa s prehľadom a zadarmo naučíte o digitálnom marketingu všetko, čo potrebujete.

Cudzie jazyky

Naučiť sa cudzie jazyky dnes už nemusí byť trápenie. Existuje veľa spôsobov, ktoré spravia z učenia zábavu. Asi najpopulárnejšou je aplikácia Duolingo, ktorá ponúka až 94 jazykov. Kedysi aplikácia fungovala iba na mobilných zariadeniach, dnes ju môžete používať už aj na počítači. Ak si chcete zlepšiť svoju biznis angličtinu, odporúčame tento kurz. Prípadne ak si chcete zlepšiť svoju komunikačnú angličtinu, vyskúšajte tento kurz. Jazykové kurzy zadarmo ponúka aj BBC.

Hudba

Chceli by ste čas karantény využiť skôr na relax a dopriať oddych mysli, ktorá už aj tak spriada všemožné katastrofické scenáre? Skúste sa odreagovať prostredníctvom hudby. Možno teraz prišla tá roky odkladaná šanca naučiť sa hrať na hudobný nástroj alebo sa stať dídžejom. Už v lete môžete kamošov na chate očariť hrou na ukulele, ktorú si natrénujete cez videokurz. Značka Fender zas ponúka 90-dňový kurz hrania na gitare úplne zadarmo. Ak by ste si chceli experimentovať, elektronická značka Ableton ponúka svoj program tiež na 90 dní zadarmo. A ak ste fanúšikmi klasiky, vyskúšajte hodiny klavíra.

Pohyb

Najlepším spôsobom, ako sa udržať psychicky v pohode, je pravidelný pohyb. Začnite napríklad s jogou, ktorá upokojí vašu hlavu a pomôže aj napätému telu. Verejné lekcie on-line ponúka napríklad centrum Anima. Telo môžete rozhýbať aj pomocou pravidelných livestreamov Hot Yoga Centra. Účinným liekom pri chmúrnej nálade je bez pochýb tanec, pri ktorom sa uvoľňuje viacero hormónov šťastia. Populárny štýl vogue sa môžete naučiť vďaka instagramovým tutoriálom tanečníčky Moniky Prikkelovej.

Ďalšie stránky, ktoré ponúkajú množstvo zaujímavých kurzov a online certifikácií:

Ak vám nesadol ani jeden z tipov a stále vám beží mysľou otázka, ako dať životu zmysel v týchto pohnutých časoch, máme pre vás ešte jeden tip. Univerzita v Yale pripravila kurz o tom, ako byť šťastný. A ak by ste vy chceli ponúknuť svetu svoje on-line kurzy, môžete napríklad prostredníctvom tejto webstránky.

Pokračujte v čítaní