Výroba projektoru či základy ľudového tanca. Čo sme sa naučili v karanténe?

Dôsledky koronakrízy sa výrazne dotkli aj slovenskej kultúry a umelcov. Kým galérie, divadlá či kiná už svoje brány otvorili, tento rok si zrejme neužijeme obľúbené letné festivaly. Aj preto sme v spolupráci s umelcami, ktorých aktivity dlhodobo podporujeme, pripravili v rámci výzvy Nevyberám si krátke videonávody, ako si kultúru užiť aj v tomto čase.

Základy ľudových tancov s festivalom Východná a FS Vtáčnik

V spolupráci s festivalom Východná sme pripravili lekcie, vďaka ktorým si osvojíte základy ľudových tancov. Videami sprevádza Tomáš Bakyta, vedúci folklórneho súboru Vtáčnik, ktorého korene siahajú až do polovice 60. rokov.

V prvom videu zo série sa Tomáš venuje správnej rozcvičke a predstaví vám základné motívy ľudového tanca.

Druhé video sa venuje tanečnej kombinácii z podpolianskej oblasti. Zatancujte si krok po kroku s Tomášom a dobite si baterky poriadnou dávkou energie na ľudovú nôtu.

Karanténny jazz s Bratislavskými jazzovými dňami a Petrom Lipom

O tom, čo je to jódlovanie a ako na dobrú hlasovú rozcvičku pred poriadnym blues, zas porozpráva najznámejší slovenský jazzman Peter Lipa.

Vytvorte si projektor s Lovely Experience a Matúšom Izakovičom

Skúste si doma vytvoriť vlastný projektor a premietnuť si film vo svojej obývačke „na veľké plátno“. Postačí vám na to pár drobností, ktoré možno nájdete aj u seba doma. Ako na to vám ukáže Matúš Izakovič, riaditeľ multimediálneho trnavského festivalu Lovely Experience.

Bonus: Cvičenie psa v domácnosti s trénerom Petrom Pellerom

Na domácu karanténu si okrem nás museli veľmi rýchlo zvyknúť aj naši domáci miláčikovia. Aj preto sme v spolupráci s cvičiteľom psov Petrom Pellerom pripravili videonávod, v ktorom sa dozviete, ako so psíkom správne komunikovať a pracovať aj z pohodlia domova.

V rámci výzvy Nevyberám si sme sa venovali aj pohybu. V spolupráci s Matejom Tóthom a Petrom Zánickým z Detskej tour Petra Sagana sme pripravili sériu cvikov, do ktorých sa môže zapojiť celá rodina a udržať sa tak vo forme aj počas dní, kedy sú fitness centrá zatvorené.

Pokračujte v čítaní